کرونای انگلیسی در کدام نقاط تهران بیشتر است؟

به گزارش ایران عکس، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به رشد 35 درصدی مراجعان کرونایی به اورژانس های بیمارستانی با علایم دیسترس تنفسی شدید، گفت:بیشترین تمرکز ویروس جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از شرق تهران مشاهده شده است.

کرونای انگلیسی در کدام نقاط تهران بیشتر است؟

به گزارش فارس، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ضمن تبیین آخرین شرایط بیماری در پایتخت گفت: هم اکنون 2282 بیمار در بیمارستان های تهران با تشخیص کرونا بستری هستند که 780 نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

زالی از بستری 258 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی، 122 بیمار جدید در بخش های ویژه، فوت 16 شهروندان تهرانی در اثر کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: هم اکنون حال 168 بیمار وخیم است و 39 بیمار نیز به دلیل وخامت اوضاع و بدحالی به دستگاه تهویه مصنوعی متصل شدند.

وی با بیان این مطلب که خوشه های شکل گیری کرونای انگلیسی تقریبا در همه بخش های تهران مشاهده شده است، گفت: بیشترین تمرکز ویروس جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از شرق تهران مشاهده شده است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به چرخش سریع ویروس جهش یافته در 29 استان کشور از شهروندان تهرانی خواست اکیدا از سفر اجتناب کنند.

به گفته وی شهروندان تهرانی در صورت سفر به نقاط مختلف کشور در معرض ویروس جدید و سویه های مقاوم قرار می گیرند و هنگام بازگشت کلکسیونی از سوش های مختلف را به ارمغان می آورند. هرچه میزان سفر کاهش یابد احتمال بروز موج بعدی بیماری در هفته سوم فروردین ماه و فشار کادر درمان کاهش می یابد.

زالی با توجه به چرخش ویروس جهش یافته و سویه های مقاوم و جدید ویروس در اقصی نقاط کشور سفر در ایام تعطیلات نوروز را بسیار خطرآفرین برشمرد و به همشهریان تهرانی مجددا توصیه اکید کرد که از سفر های نوروزی پرهیز کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به رشد 35 درصدی مراجعان کرونایی به اورژانس های بیمارستانی با علایم دیسترس تنفسی شدید گفت: این موضوع حاکی از این است که با شرایط بدتری روبرو هستیم و با افزایش سفر های نوروزی و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی ممکن است در هفته سوم فروردین ماه شاهد یک الگوی تلخ در بیمارستان های تهران باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1538

به "کرونای انگلیسی در کدام نقاط تهران بیشتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی در کدام نقاط تهران بیشتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید