گرانترین هزینه درمان کرونا برای بیمار چند؟

به گزارش ایران عکس، پزشک فوق تخصص بخش مراقبت های ویژه گفت: تا کنون بیشترین هزینه درمانی که در کشور از نظر عددی خلق شده، در ترایال هایی است که سلول بنیادین انجام می دهیم و برای هر فرد 60 میلیون تومان هزینه دارد و قیمتش تصویب شده است.

گرانترین هزینه درمان کرونا برای بیمار چند؟

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا هاشمیان در مصاحبه با میزان در پاسخ به این سوال که آیا این امر درست است که دارو های خاصی در زمینه کرونا برای مسئولین وارد کشور شده است؟، گفت: تا کنون بیشترین هزینه درمانی که در کشور از نظر عددی خلق شده، در ترایال هایی است که سلول بنیادین انجام می دهیم و برای هر فرد 60 میلیون تومان هزینه دارد و قیمتش تصویب شده است و همانند این قضیه نیست که یک داروی یک میلیون تومانی را در بازار سیاه 50 میلیون می فروشند و همچنین تهیه یکسری وسایل و تجهیزات بود ه است.

وی اضافه کرد: دارو های ضد ویروسی نظیر رمدسیویر و فاویپیراویر و ... برای هر فردی از جمله مسئولین مورد استفاده قرار می گرفت و برای مردم عادی هم از همین دارو ها استفاده می شد و هیچ داروی دیگری وجود ندارد که مسئولین آن را مصرف نمایند.

پزشک فوق تخصص بخش مراقبت های ویژه در پاسخ به این سوال که داروی ویژه ای برای مسئولین نداریم؟، اظهار کرد: خیر. رییس جمهور آمریکا هم همین دارو را استفاده نموده و داروی دیگری که مصرف کرد، تاثیر چندانی نداشت و برای درمان کرونا رمدسیویر تزریق نموده است.

پزشک فوق تخصص بخش مراقبت های ویژه در پاسخ به این سوال که داروی رمدسیویر که ترامپ استفاده کرد همین دارویی است که ما در ایران استفاده می کنیم؟، شرح داد: رمدسیویر هدیه کشور چین به دولت ما بود و ما نوع چینی این دارو را داشتیم و از آنجایی که آن ها این دارو را کپی نموده بوند، روی پوکه آن چیزی ننوشته بودند.

وی ادامه داد: مقدار دیگری رمدسیویر وارد کشور شد که به این صورت بود که این دارو توسط شرکت گلیاد آمریکا به سازمان بهداشت جهانی داده شده بود و طی طرحی در بعضی از بیمارستان ها، پزشکان فرم هایی را ازسوی WHO جهانی پر می کردند که برای یک مطالعه عظیم بود که این سازمان در بسیاری از مناطق جهان از جمله ایران انجام می داد و طی این طرح مقدار زیادی دارو به ایران داده شد، گلیاد شرکتی است که رمدسیویر آن را ترامپ هم تزریق کرد؛ خوشبختانه رمدسیویر در ایران هم فراوری می شود و امیدواریم قدری از نظر رسیدن به همه بیمارستان ها هماهنگ تر شود و بهتر توزیع شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1360

به "گرانترین هزینه درمان کرونا برای بیمار چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین هزینه درمان کرونا برای بیمار چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید