80 درصد پروژه های شهرداری اصفهان در راستای ارتقای گردشگری است

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران، مهدی جمالی نژاد عصر پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری کنفرانس بین المللی برند گردشگری در اصفهان گفت: با شرایط خاص کلان شهر اصفهان توسعه فناوری های نوین و دانش، هنر و گردشگری سه محور شاخص برای توسعه استان محسوب می گردد و امیدواریم با اتحاد میان نهادهای مرتبط در آینده نزدیک گام های موثری در این ارتباط برداریم.

80 درصد پروژه های شهرداری اصفهان در راستای ارتقای گردشگری است

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه بلیط کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی در ارتباط با پیوستن اصفهان به شبکه شهرهای خلاق دنیا و تاثیر آن در گردشگری اصفهان نیز گفت: پیوستن به این شبکه بسیار مشکل است و تیمی از داوران مختلف کشورهای دنیا و چندین کشور قدیمی عضو این شبکه، باید شهر مذکور را مورد تایید قرار دهند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اهداف بیان شده برای این شبکه در راستای توسعه گردشگری است، اضافه کرد: تقویت همکاری بین المللی میان شهرهایی که خلاقیت را به عنوان عامل راهبردی توسعه پایدار خود به رسمیت شناخته اند از اهداف این شبکه است.

برندهای مختلف اصفهان، فرصتی برای توسعه گردشگری

وی ادامه داد: افتخارات اصفهان مانند ثبت دنیای به عنوان شهر صنایع دستی اصفهان، عنوان پایتخت فرهنگی دنیا اسلام، پیوستن به شبکه خلاق شهرهای دنیا و معرفی به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2017 فرصت هایی است که عرصه را برای حضور بیشتر گردشگران فراهم می نماید.

جمالی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا پروژه های عمرانی شهرداری فضا را برای گردشگران تنگ نکرده است، گفت: اگر پروژ ه های شهرداری اصفهان به انواع خدماتی، ترافیکی، عمرانی و فرهنگی تقسیم بندی گردد بیش از 80 درصد پروژه های شهرداری اصفهان در راستای ارتقای گردشگری و مسایل زیست محیطی است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه کمتر پروژه ای در شهرداری اصفهان است که سبقه گردشگری نداشته باشد، ادامه داد: به عنوان نمونه مهم ترین پروژه در حال تکمیل اصفهان سالن اجلاس است که تمامی فستیوال ها و کنوانسیون های بین المللی قرار است در آن برگزار گردد.

وی با بیان اینکه به هرحال برای توسعه شهر در کنار مباحث فرهنگی مباحث فیزیکی و کاربری احتیاج است، ابراز داشت: پروژه های عمرانی شهر اصفهان مانند قطار شهری نیمه تمام است و نمی توان آن را رها کرد به همین دلیل تکمیل آن که به لحاظ زیست محیطی و گردشگری نیز از اهمیت خاصی دارد، از اولویت های شهرداری اصفهان قرار گرفته است.

جمالی نژاد بیان داشت: شهرداری اصفهان تنها شهرداری است که نه تنها در حال تکمیل پروژه های نیمه تمام است بلکه پروژه های جدیدی را نیز شروع خواهد نمود و طرح هر هفته چند افتتاحیه حاصل زحمات شبانه روزی همکاران ما در این اداره است.

اصفهان ورودی ها مناسب و استاندارد ندارد

وی با بیان اینکه اصفهان ورودی ها مناسب و استاندارد به ویژه در بخش ورودی فرودگاه ندارد، تاکید نمود: اصلاح آن همت جدی می خواهد چراکه بسیاری از این موارد داخل حریم شهر اصفهان نیست و باید شهرهای هم جوار و ارگان های مختلف مانند راه وشهرسازی نیز در این زمینه مشارکت نمایند.

شهردار اصفهان بیان داشت: شهرداری اصفهان در حوزه گردشگری به دنبال تصدی گری نیست بلکه به دنبال بسترسازی کالبدی و فرهنگی در این حوزه به منظور ورود برای بخش خصوصی و سرمایه گذاران گردشگری است.

به گزارش خبرنگاران، کنفرانس بین المللی برند گردشگری با هدف تبیین شاخص ها و راهکارهای طراحی برند ملی گردشگری ایران روز یک شنبه از ساعت هشت صبح در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 711

به "80 درصد پروژه های شهرداری اصفهان در راستای ارتقای گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد پروژه های شهرداری اصفهان در راستای ارتقای گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید