ادعاهای جدید سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، ترامپ: مرا لینچ کردند

به گزارش ایران عکس، بسیاری از رسانه های آمریکا می گویند استیضاح ترامپ احتمالا تا قبل از کریسمس امسال در مجلس نمایندگان به رای گذاشته خواهد شد.

ادعاهای جدید سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، ترامپ: مرا لینچ کردند

سفیر سابق آمریکا در اوکراین تایید کرد ترامپ به دلیل شخصی، یاری اقتصادی به این کشور را تعلیق نموده بود.

ویلیام تیلر (سفیر وقت آمریکا در اوکراین) به پرسش های نمایندگان کنگره در ارتباط با پرونده اوکراین پاسخ داد. اظهارات او ادعاهای ترامپ در ارتباط با کذب بودن گزارش ماموران سیا درباره تماس او با زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را باطل می نماید.

به گزارش خبرنگاران، براساس ادعاهای ویلیام تیلر دیپلمات ارشد آمریکا، گوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در یک تماس تلفنی به او گفته است نه تنها قرار دیدار با ولودیمیر زلنسکی با ترامپ به همکاری اوکراین با دولت آمریکا بر سر پرونده پسر جو بایدن (رقیب ترامپ در انتخابات آینده) بستگی دارد، بلکه دستور آزادی یاری نظامی نیز به این همکاری وابسته است.

نشریه تایم نوشت: تیلر مهم ترین مقام دعوت شده به فرآیند هفته چهارم تحقیقات استیضاح ترامپ محسوب می گردد.

پیامک های تیلر با ساندلند (سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا) و کورت ولکر نماینده مستعفی آمریکا در امور اوکراین در کانون تحقیقات کنگره قرار گرفته است.

تیلر در ماه سپتامبر گذشته اعلام نموده بود ارتباط دیدار رئیس جمهور آمریکا با زلنسکی و قطع یاری های نظامی به اوکراین بر سر مسائل داخلی و کارزار انتخاباتی دیوانگی است.

تییلر به مدت 10 ساعت به سوالات نمایندگان پاسخ داد و اظهار داشت: نظرش همچنان با پائیز سال گذشته تفاوتی ندارد.

وی اضافه نمود: ساندلند و ولکر کوشش داشتند که روش مدیریت ترامپ را به او تفهیم نمایند. آنها در این کوشششان اظهار داشتند: زمانی که یک تاجر میخواهد برای یک فرد بدهکار چک امضاء کند، ابتدا تاجر طلبش را وصول خواهد نمود.

ویلیام تیلر به عنوان سفیر موقت آمریکا در اوکراین اظهار داشت: او به این کانال غیرمرسوم دیپلماسی معترض و از نقش رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ در اوکراین نگران بوده است.

به ادعای این سیاستمدار آمریکایی، وکیل شخصی ترامپ کوشش داشته تا با ترغیب مقامات اوکراین به اطلاعاتی مخربی درباره جو بایدن دست یابد که اینک نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکاست.

این گفته ها می توانند مراحل تحقیق برای استیضاح را وارد سطح جدیدی کند. بسیاری از رسانه های آمریکا می گویند استیضاح ترامپ احتمالا تا قبل از کریسمس امسال در مجلس نمایندگان به رای گذاشته خواهد شد.

یورو نیوز نوشت: ترامپ نیز در واکنش به این شنیده ها و اقدامات مراحل استیضاح گفت: دموکرات ها مرا لینچ کردند.

این کلمه واکنش های زیادی به همرا داشت. لینچ کلمه ای است که در گذشته در مقابل سیاه پوستان به کار می رفت. این کلمه به معنای ضرب و جرح و اعدام خودسرانه افراد یک جامعه اقلیت است.

سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا در واکنش به این حرف ترامپ گفت: رئیس جمهور با بی سلیقگی این کلمات را انتخاب نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 518

به "ادعاهای جدید سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، ترامپ: مرا لینچ کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعاهای جدید سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، ترامپ: مرا لینچ کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید