امیرعلی و برادرش در روستای خراوی از نعمت تحصیل برخوردار شدند

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران/هرمزگان با پیگیری های اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، روستای خراوی در محدوده شهرستان رودان که به دلیل مناقشه مرزی بین دو استان کرمان و هرمزگان بدون مدرسه بود، صاحب مدرسه شد و دانش آموزان این روستا از نعمت سواد برخوردار می شوند.

امیرعلی و برادرش در روستای خراوی از نعمت تحصیل برخوردار شدند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان صبح امروز (18 مهرماه) با اعلام این خبر گفت: با پیگیری و تاکید مدیرکل آموزش پرورش استان مبنی بر رسیدگی فوری به موضوع تحصیل دانش آموزان دبستان شهید آوینی روستای مرزی خراوی شهرستان رودان، این مهم محقق شد و این مدرسه بار دیگر میزبان دانش آموزان این روستا برای تحصیل و فراگیری سواد وعلم آموزی شد.

حوریه حاجی زاده اضافه نمود: این مدرسه که از سه سال پیش به علت نداشتن دانش آموز تعطیل و به خاطر مناقشه مرزی بین استانی هرمزگان و کرمان فعالیت مجدد آن با مشکل روبرو بود، خاتمه با پیگیری های اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و همکاری مسوولان استان و شهرستان رودان، بار دیگر شاهد رونق درس و تحصیل در این مدرسه خواهیم بود و امیرمحمد و برادرش، از دانش آموزان با استعداد این مدرسه، از نعمت سواد و تحصیل برخوردار خواهند شد.

وی افزود: توجه به دانش آموزان منطقه ها صعب العبور با تامین معلم و برپایی کلاس درس از جمله سیاست های راهبردی آموزش و پرورش استان در تحقق پوشش حداکثری تحصیلی است که با جدیت در قالب پروژه مهر دنبال شد و شاهد تشکیل کلاس درهمه منطقه ها استان هستیم بطوریکه هیچ دانش آموزی به علت نبود معلم یا کلاس درس از تحصیل محروم نیست.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در خاتمه ابرازامیدواری کرد با رفع مشکل تقسیمات کشوری و حل مناقشه مرزی، مردم این روستا بتوانند بدون هیچ مسئله ای از خدمات مناسب آموزشی بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگاران، طی هفته های گذشته کلیپی در فضای مجازی تحت اسم مسائل روستای خراوی پخش شد که اکنون یکی از مسائل این روستا رفع شد؛ روستای مذکور در محدوده مورد اختلاف بین استان هرمزگان و استان کرمان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1837

به "امیرعلی و برادرش در روستای خراوی از نعمت تحصیل برخوردار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعلی و برادرش در روستای خراوی از نعمت تحصیل برخوردار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید