تعطیلی احتمالی دانشگاه ها در اختیار روسای این مراکز است

به گزارش ایران عکس، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعطیلی مراکز آموزش عالی در اختیار روسای دانشگاه ها است و در صورت اعلام برنامه ای مبنی بر تعطیل شدن یا کاهش نیروهای مراکز از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، آنها نیز در خصوص توقف یا کاهش فعالیت حضوری مراکز تحت امر خود تصمیم گیری خواهند کرد.

تعطیلی احتمالی دانشگاه ها در اختیار روسای این مراکز است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، از امروز شنبه 28 تیرماه ادارات باید با دو سوم کارکنان فعالیت خود را ادامه دهند. هر چند از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور کلاس های دانشگاه ها تعطیل شد اما فعالیت های اداری مراکز آموزش عالی کشور همچنان ادامه دارد.

همچنین با اعلام رییس جمهوری مبنی بر بازگشایی دانشگاه ها از 17 خردادماه برای برگزاری کلاس های عملی، کارگاهی و برطرف اشکال، بخشی از دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه ورود به دانشگاه ها را پیدا کردند.

با فرارسیدن موج شدیدتر پاندمی کووید 19 در کشور، مقرر شد ادارات استان تهران با دو سوم کارکنان فعالیت خود را ادامه دهند و یک سوم کارکنان به صورت دورکاری با محل کار خود همکاری داشته باشند.

منصور غلامی درباره تعطیلی دانشگاه ها از امروز گفت: برنامه دانشگاه ها در اختیار مدیران دانشگاه است.

وی اضافه نمود: دانشگاه ها تصمیمات اعلام شده در سطح استان یا کشور را رعایت می نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در حال حاضر دانشگاه ها در حال برگزاری امتحانات انتها ترم به صورت مجازی هستند؛ تعدادی از خوابگاه ها در دانشگاه ها تخلیه شدند و دروس عملی با تشخیص هر دانشگاه به صورت مجازی یا حضوری اجرا می گردد.

برنامه ریزی لازم برای انتقال دروس کارگاهی و عملی به بازه تابستان و امکان سیّال بودن برنامه درسی در این زمینه پیش از این به اطلاع دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رسیده بود.

بر این اساس افزون بر واگذاری اختیار به دانشگاه ها برای برگزاری کلاس های عملی به صورت حضوری در موعد پیش از امتحانات، مراکز آموزشی امکان یافتند در بازه تابستان نیز دروس عملی را با توزیع و کاهش جمعیت در هر گروه کلاسی ارائه نموده و در صورت لزوم این دروس تا نیمسال تحصیلی آینده نیز تداوم یابند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1124

به "تعطیلی احتمالی دانشگاه ها در اختیار روسای این مراکز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی احتمالی دانشگاه ها در اختیار روسای این مراکز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید