روابط ایران و چین در سال های اخیر نمایان تر شده است

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران: رئیس مجلس گفت: چین و ایران دو کشور مهم و علاقه مند به توسعه روابط هستند که این موضوع در سال های اخیر نیز نمایان تر شده است.

روابط ایران و چین در سال های اخیر نمایان تر شده است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه پارلمانی خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازدید نمایشگاه استان گونسوی چین، گفت : برگزاری نمایشگاه سرمایه گذاری، فراوری، کشاورزی و گردشگری استان گونسوی چین گامی مثبت برای توسعه روابط ایران و چین است.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه سرمایه گذاری، فراوری، کشاورزی و گردشگری استان گونسوی چین، اضافه کرد: ایران و چین دو کشور با سابقه تاریخی گسترده هستند و از دیرباز نیز روابط تجاری داشته اند و بدون شک می توانند روابط فیمابین را با عزمی مشترک بیش از پیش گسترش دهند.

رئیس مجلس تأکید کرد: در سال های اخیر روابط این دو کشور از نظر کمیت و کیفیت گسترش داشته و بنده در سفری که به چین داشته ام این اراده را برای گسترده تر کردن روابط حس کردم.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد که این روابط در زمینه های مختلف پایدار و استراتژیک باشد.

وی ضمن استقبال از حضور شرکت های چینی در استان قم، گفت: برگزاری یک نمایشگاه گامی مثبت برای توسعه بین ایران و چین است و امیدواریم مجموعه تجار و صنعتگران قم با بهره گیری از این فرصت در حد افزایش مراودات تجاری تفاهمنامه هایی را امضا نمایند و این موضوع مورد استقبال دولت و مجلس است.

رئیس مجلس همچنین در حاشیه این مراسم، گفت: چین و ایران دو کشور مهم و علاقه مند به توسعه روابط هستند که این موضوع در سال های اخیر نیز نمایان تر شده است.

لاریجانی توضیح داد: این نمایشگاه مجالی برای توسعه روابط بوده که تجار دو کشور در زمینه های ممکن، سرمایه گذاری های مشترک داشته باشند ما نیز در سفرهای بعدی به چین زمینه را برای توسعه همکاری مهیا کردیم.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه بستری برای توسعه همکاری میان دو کشور بوده و به طور حتم سفیر چین در آینده از این ابتکار خوشنود خواهد شد.

همچنین سفیر چین نیز که در این نمایشگاه حضور داشت از لاریجانی به دلیل حضور در نمایشگاه و بیان سخنانی درباره گسترش همکاری های دوجانبه قدردانی کرد.

لازم به ذکر است، لاریجانی در بازدید از نمایشگاه سرمایه گذاری، فراوری، کشاورزی و گردشگری استان گونسوی چین که در محل دائمی نمایشگاه های قم در حال برگزاری است، با مدیران و غرفه داران حاضر گفت وگو کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های آنان نهاده شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 458

به "روابط ایران و چین در سال های اخیر نمایان تر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ایران و چین در سال های اخیر نمایان تر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید