نصب 220 دوربین کنترل ترافیک و ثبت تخلف

به گزارش ایران عکس، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از نصب 220 دوربین کنترل ترافیک و ثبت تخلف تا سرانجام سال در شهر کرمانشاه اطلاع داد.

نصب 220 دوربین کنترل ترافیک و ثبت تخلف

به گزارش خبرنگاران کرمانشاه؛ دکتر محسن ارجمندی اظهار کرد: بر اساس آمار و اطلاعات موجود در سال 98، 105 نفر بر اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند و با مطالعه دقیق نسبت به برطرف نقاط حادثه خیز اقدام شده است.

وی اضافه کرد: به علت آمار بالای جان باختگان حوادث رانندگی برنامه بلند مدت و کوتاه مدتی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تدوین شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه توضیح داد: برای کاهش سرعت وسایل نقلیه از سرعت گیرهای استاندارد 2.5 سانتی متری استفاده می گردد و هر 2 هفته یک بار تعمیرات امکانات نصب شده صورت می گیرد.

ارجمندی با اشاره به تأثیر نصب سرعت گیر در معابر و خیابان های پرخطر شهر کرمانشاه، بیان نمود: در سال 99 تا ابتدای بهمن ماه کاهش 50 درصدی تلفات حوادث رانندگی به ثبت رسیده بود اما در بهمن ماه به دلیل کمبود امکانات جهت تعمیر سرعت گیرهای نصب شده تعداد موارد فوت از سه نفر به 9 تن افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: در مجموع در سال 99 کاهش 44 درصدی تلفات حوادث رانندگی در کرمانشاه به ثبت رسید که نشان از اهمیت اقدامات اجرا شده است، زیرا تعدادی از رانندگان قوانین و مقررات هدایت و رانندگی به خصوص سرعت مجاز را رعایت نمی نمایند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه خاطر نشان کرد: در بسیاری از موارد به دلیل سرعت بالای وسایل نقلیه مردم درخواست نصب سرعت گیر در محلات را به سازمان حمل و نقل و ترافیک ارسال نموده اند و هم اکنون 40 درخواست مردمی برای نصب سرعت گیر به سازمان ارجاع شده است.

وی با اشاره به تعداد دوربین های کنترل ترافیک و هدایت و رانندگی در شهر کرمانشاه، توضیح داد: در حال حاضر 10 عدد دوربین ثبت تخلف و 22 دوربین کنترل ترافیک در حال فعالیت است و مأموران هدایت و رانندگی با استقرار در محل نظارت بر دوربین ها نسبت به اعمال قانون خودروهای متخلف اقدام می نمایند.

ارجمندی اضافه کرد: با توجه به تعداد بالای تقاطع ها در شهر کرمانشاه تعداد 170 عدد دوربین کنترل ترافیک تا انتها سال در کرمانشاه نصب خواهد شد که به علت احتیاج به سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی این کار توسط پیمانکار صورت می گیرد و انتخاب پیمانکار مربوطه در مراحل انتهای است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه بیان نمود: همچنین 50 عدد دوربین کنترل سرعت علاوه بر دوربین های کنترل ترافیک نصب خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع خط کشی خیابان های کرمانشاه نشان کرد: کیفیت خط کشی خیابان ها بر اساس آزمایش های اجرا شده مطلوب است اما به دلیل مسائل آلودگی شهری باعث کم رنگ شدن خط کشی ها می گردد که احتیاج به شست و شوی مجدد دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1610

به "نصب 220 دوربین کنترل ترافیک و ثبت تخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب 220 دوربین کنترل ترافیک و ثبت تخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید