هشدار مقامات اروپایی درباره شکنندگی اتحادیه به دلیل بحران کرونا

به گزارش ایران عکس، رئیس کمیسیون اروپایی، رئیس مجلس و رئیس شورای اروپایی در مقاله ای به مناسبت روز اروپا درباره ضعف اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا هشدار داده و تاکید کردند که اروپا در حال حاضر بسیار شکننده است.

هشدار مقامات اروپایی درباره شکنندگی اتحادیه به دلیل بحران کرونا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل ایران عکس، سران کشورهای اروپایی کوشش های بیشتر در مبارزه با بیماری همه گیر کرونا و عواقب مالی آن را درخواست کردند.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی، چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی و دیوید ساسولی، رئیس مجلس اروپا در مقاله ای در آر ان دی آلمان به مناسبت روز اروپا نوشتند: ما باید اقدامات بیشتری انجام دهیم تا زندگی فقیرترین ها و ضعیف ترین ها در جامعه خود را بهبود بخشیم.

این مقاله به مناسبت 9 مه (20 اردیبهشت) که در بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان روز اروپا گرامی داشته می گردد نوشته شده است.

در این مقاله آمده است: بسیاری انسان در اروپا قبل از بحران کرونا هم دوران سختی را پشت سر می گذاشته اند. اکنون، میلیون ها نفر دیگر بعد از دست دادن شغل و یا شرکت های خود در برابر آینده ای نامعلوم قرار دارند. به ویژه افراد جوان و زنان از این شرایط آسیب دیده اند. موتور مالی اروپا باید دوباره روشن گردد.

این مقام های اروپایی در بخش دیگری از این مقاله نوشتند: خروج از این بحران به افکار سیاسی جدید و جدایی از گذشته احتیاج دارد. ما باید بفهمیم که برای بازسازی احتیاج به ایده ها و ابزارهای جدید داریم. آن ها هم زمان از ضعف اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا هشدار داده و تاکید کردند که اروپا در حال حاضر بسیار شکننده است.

به نوشته این مقامات اروپایی تنها یک اتحادیه اروپای قدرتمند می تواند از میراثی مشترک حفاظت کند. بازسازی های دوبار باید بر اساس توصیه های علمی انجام گردد تا اتحادیه اروپا سالم و پایدار باقی بماند.

در این مقاله آمده است: ما نمی توانیم مبارزه با تغییرات آب و هوایی را کنار بگذاریم و باید بهبود اوضاع مالی را بر اساس طرح آب و هوایی موسوم به معامله سبز پیش ببریم.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: اگر ما درس هایی از وقایع بگیریم و محکم و منسجم پشت ارزش های خود بایستیم اروپا این بار هم قدرتمندانه از این بحران خارج می گردد.

یان کلود یونکر رئیس سابق کمیسیون اروپایی هم با توجه به بحران کرونا خواهان انسجام اروپایی شده و در عین حال گفت که وی با ایده هایی از جمله اینکه اتحادیه اروپا به دلیل بحران کرونا ممکن است دچار فروپاشی گردد موافق نیست.

وی در تبادل نظریی با خبرگزاری آلمان در عین حال واکنش اتحادیه اروپا به این بحران را مناسب ندانسته و از جمله به کنترل های مرزی یک جانبه بعضی کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره نموده و آن را تهدیدی برای بازار داخلی اروپا دانسته و در بخش دیگری از این تبادل نظر خواهان پول بیشتری برای اتحادیه اروپا شده و گفت: اگر ما حالا روی انسجام اروپایی انصراف دهیم و بودجه را پایین نگه داریم با گذشت چند سال اتحادیه اروپا تقریبا برهنه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1014

به "هشدار مقامات اروپایی درباره شکنندگی اتحادیه به دلیل بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقامات اروپایی درباره شکنندگی اتحادیه به دلیل بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید