پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم

به گزارش ایران عکس، معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امیدواریم جامعه دانشگاهی در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند تا بتوانیم از مهرماه شاهد برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری باشیم.

پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم در بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران که امروز به صورت مجازی برگزار گردید؛ گفت: درحال حاضر در تمام نقاط کشور دانشگاه و موسسه آموزشی وجود دارد که این امر موجب شده تا در تمامی زمینه های تخصصی دانشجو تربیت گردد.

وی با اشاره به اینکه می توان گفت ایران در حوزه آموزش عالی خودکفا است و اکنون ضروری است برای آموزش تقاضامحور برنامه ریزی هایی صورت گیرد؛ توضیح داد: دانشگاه های کشور به بلوغ لازم رسیده اند به نحوی که اکنون صنایع به دانشگاه ها مراجعه می نمایند و دانشگاه ها برای آن ها دوره های تقاضا محور طراحی و برگزار می نمایند.

خاکی صدیق توجه به حوزه فناوری و کارآفرینی را دیگر دستاورد آموزش عالی کشور بیان نمود و ادامه داد: راه اندازی مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در این راستا اجرا شده است.

وی تاکید نمود: حضور دانشگاه ها در نظام های رتبه بندی جهانی از دیگر دستاورد های آموزش عالی کشور به شمار می رود به نحوی که اکنون صندلی دانشگاه های کشور در این رتبه بندی ها بسیار ارتقا یافته است.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به راه اندازی زیست بوم فناوری در کشور، اظهار کرد: این نوع فعالیت ها کشور را در برابر تحریم ها مقاوم نموده است.

خاکی صدیق اضافه نمود: بروز بیماری کرونا در کشور برای آموزش عالی یک آزمون سخت بود که خوشبختانه دانشگاه ها به خوبی از آن عبور کردند و فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه ها هیچگاه متوقف نشده است.

وی بیان نمود: در گذشته بعضی از دانشگاه ها به حوزه الکترونیکی وارد شده بودند، اما با شیوع بیماری کرونا از دستاورد های این دانشگاه ها استفاده شد و اکنون دانشگاه ها فعالیت های آموزشی خود را بر بستر مجازی پیگیری می نمایند.

خاکی صدیق با تاکید بر اینکه اکنون باید ارتقا کیفیت به عنوان توسعه آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد؛ گفت: از چندسال گذشته موضوع ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دستور کار نهاده شد در این فرایند واحد آموزشی حذف نخواهد شد بلکه موضوع تجمیع و ملحق شدن مورد توجه است.

معاون آموزشی وزارت علوم توضیح داد: به روز رسانی سرفصل های درسی نیز در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است و تا به امروز هزار برنامه درسی به دانشگاه ها ابلاغ شده است و مابقی نیز ابلاغ خواهد شد.

خاکی صدیق در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم جامعه دانشگاهی در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند تا بتوانیم از مهرماه شاهد برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری باشیم. این موضوع از سوی وزارت علوم و به وسیله ستاد ملی مقابله با کرونا در حال پیگیری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1702

به "پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید