چه کسانی مخالف برگزاری رویداد عظیم توکیو هستند؟

به گزارش ایران عکس، از مردم عادی گرفته تا سیاستمداران و جامعه پزشکان و پرستاران ژاپنی خواستار لغو کلی رقابت های المپیک 2021 هستند اما دولت ژاپن تمام قد مقابل همه ایستاده است و می خواهد به هر شکل ممکن این المپیک را برگزار کند چون نمی خواهد خسارت بیش از 13 میلیارد دلار را متحمل گردد.

چه کسانی مخالف برگزاری رویداد عظیم توکیو هستند؟

به گزارش خبرنگاران ، ترس از همه گیری مجدد کرونا در شرق قاره آسیا که قطعا به تمام نقاط آسیا و حتی دنیا هم نفوذ می نماید مخالفت ها را با برگزاری رقابت های المپیک بسیار زیاد نموده است. المپیک توکیو مخالفان بسیار زیادی دارد. این مخالفان چه کسانی هستند؟

1-مردم ژاپن

جدی ترین مخالفان المپیک توکیو مردم ژاپن هستند. آخرین نظرسنجی نشان داد 80 درصد از جمعیت این کشور به دلیل ترس از کرونا به هیچ عنوان نمی خواهند کشورشان میزبان رویداد المپیک باشد. البته بخش دیگری از مردم به دلیل مسائل مالی خواهان لغو المپیک هستند اما تعداد افرادی که از شیوع شدید کرونا می ترسند بیشتر است.

نکته بسیار جالب اینجاست هر بار که ژاپنی ها اقدام به برگزاری نظرسنجی مردمی می گفتند تعداد مخالفان المپیک در هر نظرسنجی نسبت به نظرسنجی قبلی بیشتر می گردد.

2-پزشکان و پرستاران ژاپنی

پیش از این کادر درمانی ژاپنی ها در بیانیه های مختلف خواهان لغو المپیک 2021 شده بودند چرا که نمی خواهند بیشتر از این تحت فشار قرار بگیرند. مخالفت آنها وقتی بالاتر رفت که در مراسم حمل مشعل المپیک تست کرونای چند نفر از حمل کنندگان مثبت اعلام شد. در میان افراد و سازمان هایی که مخالف برگزاری المپیک هستند کادر درمان این کشور جز شدیدترین مخالفان هستند.

3-سازمان دنیای بهداشت

WHO و یا همان سازمان دنیای بهداشت تا امروز هیچ بیانیه رسمی در رابطه با برگزاری المپیک نداشته و مسئولان این سازمان نیز صریحا در رابطه با لغو المپیک صحبت ننموده اند اما این نهاد یکی از عظیم ترین مخالفان برگزاری المپیک است و با گزارش های مختلف بارها به طورغیرمستقیم این موضوع را نشان داده است.

4- دولت های مختلف

ایتالیا، آمریکا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، استرالیا و ... کشورهایی هستند که نسبت به اعزام ورزشکاران خود به توکیو نگرانی زیادی دارند. حتی شرایط سرسختانه در این رقابت ها نیز باعث نشده که نگرانی ها فروکش کند.

امروز نیز آمریکا هشدار جدی در رابطه با اعزام ورزشکاران کشورش به این رویداد داده بود هر چند ژاپنی ها گفته اند که ورزشکاران آمریکایی در نهایت بدون هیچ مسئله ای در محل برگزاری رقابت ها استقرار می یابند.

5-مردم دنیا

نه تنها مردم ژاپن که مردمان بسیاری در دنیا خواهان لغو رقابت های المپیک هستند. تعداد زیادی از مردم دنیا در دادخواست آنلاین خواهان لغو المپیک توکیو شدند. تا این لحظه 350 هزار نفر مخالفت خود را اعلام نموده اند.

6-شرکت های ژاپنی

نظرسنجی جدید رویترز نشان می دهد که حدود 70 درصد شرکت های ژاپنی می گویند در شرایطی که کادر درمان برای مدیریت ویروس کرونا تحت فشار واقع شده است، باید المپیک لغو گردد یا به تعویق افتد. افزایش 70 درصدی شرکت های مخالف برگزاری المپیک، در حالی است که بر اساس یافته های یک نظرسنجی مشابه در بهمن، فقط 29 درصد از شرکت ها خواهان لغو یا تعویق مسابقات بودند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1660

به "چه کسانی مخالف برگزاری رویداد عظیم توکیو هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی مخالف برگزاری رویداد عظیم توکیو هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید