گرمایش زمین موجب تشدید فجایع طبیعی می گردد

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، بر اساس این گزارش طی سال های آینده زمین به محلی ناامن تر برای زندگی مبدل می گردد و علت اصلی این مساله گرم تر شدن دمای کره زمین، بالا آمدن آب دریاها و اقیانوس ها و نیز از بین رفتن تعادل فصلی و تشدید گرما و سرما بر روی کره زمین است که می تواند حیات بشر را به طور جدی به چالش بکشد.

گرمایش زمین موجب تشدید فجایع طبیعی می گردد

بر اساس آنالیز سازمان ملل، موارد وقوع سوانح و بلایای طبیعی در دو دهه اخیر در مقایسه با سال های 1980 تا 1990 دو برابر شده است. شاخص سهمگین بودن بلایای طبیعی در این گزارش کشته شدن 10 نفر یا بیشتر، آسیب دیدن 100 نفر یا بیشتر و درخواست یاری بین المللی از سوی کشور آسیب دیده بوده است.

در دو دهه اخیر 7384 بلای طبیعی در دنیا با شاخص های فوق الذکر ثبت شده که جان 1.23 میلیون نفر را گرفته و بر زندگی 4.2 میلیارد نفر تأثیر منفی گذاشته است. این فجایع در سطح دنیا 2.97 تریلیون دلار خسارت به وجود آورده است.

در مقام مقایسه از سال 1980 تا 1990 تنها 4212 بلای طبیعی اتفاق افتاده که تنها موجب مرگ 1.19 میلیون نفر شده، بر روی زندگی 3.25 میلیارد نفر تأثیر منفی گذاشته و 1.63 تریلیون دلار خسارت مالی ایجاد نموده است.

در این گزارش هشدار داده شده که اگر برای جلوگیری از گرمایش زمین تمهیدات اساسی اندیشیده نشود، این مسائل در سال های آینده تشدید خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1255

به "گرمایش زمین موجب تشدید فجایع طبیعی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمایش زمین موجب تشدید فجایع طبیعی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید